niedz.. cze 23rd, 2024

Jeśli rozważasz założenie jednej lub więcej koron dentystycznych, z pewnością warto porozmawiać o tym ze swoim dentystą i uzyskać więcej informacji na temat wszystkich korzyści związanych z wyborem tej opcji odbudowy zębów.

Jeśli myślisz o założeniu korony dentystycznej na jeden lub więcej zębów, prawdopodobnie twoje zęby zostały w jakiś sposób uszkodzone i dlatego potrzebują wzmocnienia, aby znów były silne. Ponieważ zęby muszą nam służyć przez całe życie, musisz zrobić wszystko, co w twojej mocy, aby zachować wszystkie zęby w jamie ustnej tak długo, jak to możliwe.

Zalety wynikające z założenia koron dentystycznych na zęby

Korony cyfrowe lava możesz założyć w Poznaniu

Istnieje wiele korzyści związanych z wyborem koron dentystycznych. To właśnie sprawia, że są one jedną z bardziej popularnych opcji regeneracyjnych w stomatologii estetycznej, które wybierają pacjenci na całym świecie. Korona dentystyczna całkowicie zakrywa ząb. Dzięki temu słaby ząb odzyskuje siłę, dzięki czemu może kontynuować swoje funkcjonowanie, bez obawy, że ulegnie dalszemu uszkodzeniu. Korony pomagają również chronić ząb przed dalszą próchnicą, która może go jeszcze bardziej uszkodzić. To sprawia, że są one powszechną procedurą odbudowy zębów po leczeniu kanałowym.

Korona dentystyczna może być użyta do przywrócenia zęba do jego pierwotnego rozmiaru i kształtu. Ten rodzaj odbudowy jest konieczny, gdy wszystkie zęby nie łączą się tak, jak powinny. Może to powodować różnego rodzaju problemy z gryzieniem i przeżuwaniem pokarmów. Korony stomatologiczne są w stanie zapewnić pacjentowi pełną sprawność jamy ustnej, co pozwala im jeść i mówić bez problemu.

Korona dentystyczna jest na stałe umieszczana na zębie. Oznacza to, że pozostanie dokładnie tam, gdzie ma być, w przeciwieństwie do protez, które potencjalnie mogą się poruszać lub przesuwać. Oznacza to, że korony są wygodne w noszeniu jako stały element, zamiast protez luźno spoczywających na dziąsłach. Korona dentystyczna może zatuszować wiele niedoskonałości zębów, w tym przebarwione i wyszczerbione zęby. Można wykonać korony cyfrowe lava poznań pasujące do reszty zębów, co zapewnia naturalny wygląd i przyjemniejszy uśmiech. Korony wykonane z materiałów porcelanowych są odporne na plamy i dlatego są częstym wyborem dla osób, które chcą zmienić wygląd swojego uśmiechu.