wt.. lip 23rd, 2024

Projektowanie stron internetowych często wpływa na ich przyszły sukces.

Atrakcyjne i łatwe w użyciu projekty pomogą utrzymać zainteresowanie odwiedzających Twoją witryną i sprawią, że będzie ona godna zaufania i skuteczna. Jeśli Twoja witryna jest źle zaprojektowana i trudna w nawigacji, internauci prawdopodobnie opuszczą ją bez czytania jej treści. Jeśli chcesz, aby Twoja witryna korzystała z dobrych praktyk projektowych, zapoznaj się z poniższymi wskazówkami.Szybkość jest królem, jeśli chodzi o strony internetowe, więc upewnij się, że Twoje obrazy ładują się szybko. Żaden odwiedzający nie będzie czekał na załadowanie strony dłużej niż kilka sekund, więc upewnij się, że szybko dostaną to, czego chcą, aby zamiast tego nie przechodzili do witryny konkurencji.Upewnij się, że używasz właściwego tekstu kotwicy. Tekst kotwicy linku powinien jasno opisywać, czego odwiedzający powinien się spodziewać po kliknięciu linku. Na przykład, jeśli link prowadzi do strony zamawiania widżetów, tekst kotwicy może brzmieć „Zamów widżety”. W szczególności unikaj używania „kliknij tutaj” jako tekstu kotwicy.Aby ułatwić odwiedzającym znalezienie drogi do domu w witrynie, zawsze umieszczaj link do swojej strony głównej na każdej stronie witryny. Widoczny link do strony głównej umożliwia czytelnikowi łatwy powrót do punktu wyjścia. Jeśli nie masz linku do strony głównej, odwiedzający mogą być sfrustrowani i całkowicie opuścić witrynę.Wszędzie tam, gdzie Twoje logo pojawia się na Twojej stronie, powinieneś dołączyć do niego uzupełniający slogan lub slogan. Projektowanie stron internetowych 101: co powinieneś wiedzieć

Idealnie, ten slogan powinien być chwytliwy i informacyjny oraz powinien zawierać podstawowe podsumowanie celu witryny lub oferty produktów.

Połączenie Twojego logo i sloganu powinno pojawiać się na każdej stronie, aby stworzyć poczucie spójności.Dołącz stronę z linkami do swojej witryny i użyj jej, aby zapewnić różnorodne zasoby związane z przeznaczeniem witryny. Powinieneś także dołączyć różne linki, w tym linki do witryn oferujących linki zwrotne do Twojej witryny. Jeśli pokrewne witryny prowadzą z powrotem do Twojej witryny, pozycja Twojej witryny wzrośnie w rankingach na stronach wyników wyszukiwania.Jeśli nigdy nie projektowałeś strony internetowej, spróbuj użyć gotowych układów. Można je łatwo znaleźć online w kilku witrynach blogowych, takich jak Blogspot lub Tumblr. Ciekawa szata graficzna zwróci uwagę na treść i nada witrynie profesjonalny wygląd. Po prostu upewnij się, że Twój układ jest atrakcyjny dla Twojej grupy docelowej!Jedną rzeczą, którą zawsze powinieneś brać pod uwagę, gdy myślisz o projektowaniu stron internetowych, jest najnowsza technologia, która jest obecnie dostępna. Wraz z postępem technologii w sieci, upewnij się, że zawsze jesteś na bieżąco z tym, co się zmienia, aby lepiej zrozumieć, jak działa sieć.Musisz pamiętać, aby indeksować swoje obrazy, należy użyć tagów ALT. Tagi te pomagają opisywać obrazy dla osób korzystających z przeglądarek z obsługą grafiki oraz dla osób niedowidzących i korzystających z narzędzi do tłumaczenia obrazów na głos. Możesz także dalej optymalizować linki, jeśli obrazy, które masz, są wyświetlane jako linki. Tagi ALT są również używane przez roboty, co może poprawić Twój ranking.Sukces witryny często zależy nie od początkowego ruchu, ale od tego, jak często użytkownicy korzystają z witryny. Dobry projekt ma kluczowe znaczenie dla przyciągnięcia stałego ruchu do Twojej witryny. Ale tandetny projekt może skłonić odwiedzających do szybkiego opuszczenia Twojej witryny, aby nigdy nie wracać. Jeśli chcesz, aby Twoja witryna odniosła sukces, wypróbuj wskazówki, które właśnie przeczytałeś.