wt.. maj 28th, 2024

W przypadku kiedy kontrahent bankrutuje, firmy mogą mieć problem z odzyskaniem pieniędzy za fakturę.

Warto zwrócić uwagę, iż wtedy możemy skorzystać z usług profesjonalnych firm, które zajmują się ściąganiem długów. Oczywiście firmy windykacyjne zatrudniają prawników, którzy będą wiedzieli w jaki sposób odebrać należności. Oczywiście w tym wypadku warto załatwić sprawę polubownie, można zaległości rozłożyć na raty, tak aby jak najszybciej odzyskać pieniądze.

Jak ściągać pieniądze od dłużnika?

Firma windykacyjna pomoże w ściągnięciu długów

W przypadku wejścia na drogę sądową cały proces odzyskania pieniędzy może trwać bardzo długo, często powyżej jednego roku. Zatem nie zawsze jest to najlepsze wyjście z sytuacji, po wyroku skazującym następnie może interweniować komornik, który również przez pewien czas będzie pozyskiwał przykładowo środki trwałe, następnie je licytował. Zatem z pewnością przedłuży to cały okres odzyskania pieniędzy. Dlatego warto postawić na skuteczne rozmowy, możemy ustalić realny plan spłaty, dzięki czemu będziemy odzyskiwać po części nasze pieniądze.

Oczywiście możemy to załatwić drogą telefoniczną, warto dzwonić do kontrahenta, który nie płaci, zapytać o przyczynę, czasem może być to przykładowo problem zdrowotny, różnego rodzaju problemy, które nie są zawsze zależne od naszego kontrahenta. Oczywiście mogą być to także przejściowe problemy finansowe, firma z czasem może odzyskać płynność, zacząć spłacać wszystkie swoje zobowiązania. W tym przypadku możemy zaczekać, ufając iż odzyskamy w ten sposób szybko nasze pieniądze. Oczywiście oprócz telefonu mamy również także drogą mailową, możemy także odwiedzić osobę w miejscu zamieszkania czy też w siedzibie firmy.

Warto poszukać firmy, która posiada doświadczenie w ściąganiu długów, gdzie pracownicy wiedzą, w jaki sposób sprawdzić czy klient nie ukrywa pieniędzy, czy ma dobre intencje. Niekiedy może okazać się, że pieniądze są ukrywane, firma z którą współpracowaliśmy nie chce zapłacić, wówczas windykacja należności może być utrudniona. Niekiedy także trzeba skierować sprawę na drogę sądową, firmy windykacyjne zatrudniają prawników, którzy będą mogli pomóc nam w czasie prowadzenia sprawy sądowej, tak aby załatwić wszystkie sprawy formalne jak najszybciej.