pt.. mar 1st, 2024

Jeśli uważasz, że walka z astmą była trudna, informacje tutaj mogą być pomocne.

Przedstawione tutaj pomysły to kilka świetnych wskazówek, które mogą pomóc ci żyć zdrowiej, a także ułatwić życie.Unikaj życia z palaczami. Poproś partnera, aby zrezygnował, jeśli masz astmę. Jeśli koniecznie musisz mieszkać z palaczami, spróbuj nakłonić ich do palenia poza domem. W najgorszym przypadku kup świece dymne i przewietrz dom tak bardzo, jak to możliwe, aby w powietrzu nie pozostały żadne szkodliwe chemikalia.Pomyśl o zaszczepieniu się na grypę. Jeśli masz astmę regularnie, twoje płuca są bardziej narażone na zakażenie. Szczepionka przeciw grypie powinna chronić płuca przed typowymi infekcjami. Jeśli masz dziecko z astmą, zdecydowanie powinieneś zaszczepić je na grypę, aby zapobiec wystąpieniu poważnych infekcji płuc.Dobrą wskazówką, która może Ci pomóc, jeśli Twoje dziecko ma astmę, jest zrobienie wszystkiego, co w Twojej mocy, aby edukować swoje dziecko na temat astmy. Małe dzieci nie mają pojęcia, czym jest astma ani jak na nie wpływa, więc Twoim zadaniem jest informowanie ich i pomaganie im w przezwyciężeniu jej.Dowiedz się jak najwięcej o życiu ze swoim stanem. Wiedza to potęga! Upewnij się, że jesteś dobrze poinformowany o przyczynach i znanych naturalnych i przepisanych sposobach kontrolowania objawów. Życie z astmą może być trudne i powodować niechciany stres w życiu osobistym.Używaj odpowiednich leków, aby kontrolować astmę. Czy zauważyłeś, że możesz zapobiec atakowi astmy tylko przy użyciu inhalatora częściej niż dwa razy w tygodniu? Czy musisz uzupełniać receptę kilka razy w roku? Może to być znak, aby udać się do lekarza i poprosić o inny lek, aby lepiej kontrolować objawy.Postaraj się zmniejszyć ilość alergenów i zanieczyszczeń środowiskowych, takich jak kurz, pyłki, sierść zwierząt, pleśnie i grzyby oraz cząsteczki jedzenia. Utrzymanie domu w czystości może mieć ogromny wpływ na objawy astmy. Szukasz porady, jak radzić sobie z astmą? Sprawdź wskazówki poniżej

Pomóc może również zakup filtra powietrza lub oczyszczacza, a nawet wyczyszczenie filtrów w systemie klimatyzacji.Jeśli Ty lub Twoje dziecko cierpicie na astmę, ważne jest, aby co roku otrzymywać szczepionkę przeciw grypie.

Chroń się przed tymi epidemiami, robiąc coroczny zastrzyk.Możesz rozważyć akupunkturę, jeśli masz astmę. Akupunktura jest stosowana w przypadku wielu różnych chorób, a w przypadku astmy służy do relaksu, dzięki czemu można lepiej funkcjonować płuca. Porozmawiaj ze swoim lekarzem o akupunkturze w Twojej okolicy. Niektórzy nawet biorą ubezpieczenie medyczne.Nie używaj inhalatora doraźnego jako elementu codziennego leczenia. Chociaż inhalatory doraźne nie mogą wyrządzić żadnej szkody, używając ich, gdy nie są potrzebne, po prostu nie pomogą. Zamiast tego należy codziennie stosować środki zapobiegawcze. Te inhalatory są zwykle brązowe, czerwone lub pomarańczowe.Staraj się unikać słodkich napojów, takich jak napoje gazowane, jeśli masz astmę. Dodatki zawarte w tych napojach mogą wywołać objawy astmy. Staraj się również nie jeść zbyt wielu cukierków lub innych produktów o wysokiej zawartości cukru. Istnieje wiele alternatyw, które smakują równie dobrze jak oryginał.Posiadać wiedzę na temat czynników powodujących ataki astmy, aby uniknąć czynników wyzwalających lub opracować plan radzenia sobie z objawami astmy. Częstymi wyzwalaczami wśród osób cierpiących na astmę są dym, pyłki lub sierść zwierząt domowych. Kiedy tylko możesz, po prostu omijaj te wyzwalacze, gdy wiesz, do czego mogą doprowadzić.Te informacje pomogą ci radzić sobie z astmą, aby pomóc ci radzić sobie z objawami astmy. Dzięki tym informacjom, których się nauczyłeś, możesz wrócić do bycia zdrowym i żywym, cieszyć się powrotem do formy!