wt.. lip 23rd, 2024

W ciągu ostatnich lat szybko postępująca technologia pomogła producentom na oferowanie wysokiej jakości rozwiązań w zakresie ochrony lakieru samochodowego.

Najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest PPF czyli folia polimerowa chroniąca lakier.

Jak wybrać najlepszą folię do ochrony samochodu?

Profesjonalne oklejanie pojazdów folią chroniącą powłokę lakieru

Wysokiej jakości folia chroniąca lakier zapewnia najwyższą warstwę ochrony przed wodą, promieniowaniem UV, odpryskami kamieni, zanieczyszczeniami, ptasimi odchodami, a nawet kwaśnym deszczem. Jest to bardzo wytrzymały materiał polimerowy, który jest elastyczny, przezroczysty i można go dostosować w celu uzyskania lepszego połysku lub matowego wykończenia na dowolnym kolorze farby pojazdu. Możemy folię nałożyć tylko na przód samochodu, lub na wszystkich lakierowanych powierzchniach.

Foliowanie w żaden sposób nie uszkadza powierzchni samochodu. Jednak jakość kleju i techniki stosowane przez profesjonalne salony samochodowe, które instalują folię chroniącą lakier, ułatwią jej usunięcie, gdy uznasz, że jest to konieczne. Niektóre winylowe folie są podatne na przedostanie się wody pod materiał, co może poruszyć klej i utrudnić jego usunięcie. Są to rzadkie przypadki, w których możliwe jest uszkodzenie lakieru podczas zdejmowania, ale bardzo mało prawdopodobne.

Jeśli chodzi o zapobieganie drobnym zadrapaniom i utrzymywanie fabrycznego lakieru samochodowego w dobrym stanie i w czystości, nic nie może się równać z folią ochronną. Dla tych, którzy potrzebują odświeżenia wyglądu auta, skutecznego zabezpieczenia przed uszkodzeniami i zanieczyszczeniami, oklejanie pojazdów Wrocław folią chroniącą lakier wykonaną z termoplastycznego materiału uretanowego będzie odpowiednim rozwiązaniem. Zazwyczaj znajdziemy przezroczystą folię, ale można ją teksturować, aby uzyskać lepsze wykończenie połysku lub matu. Możliwe jest nawet przekształcenie obecnego malowania z połyskiem w ciekawy wizualnie lakier matowy za pomocą folii z takim wykończeniem.