pt.. mar 1st, 2024

Imprezy integracyjne stały się popularne w niemal każdej firmie, a właściciele przedsiębiorstw, dyrektorzy oraz managerowie wiedzą, że zgrana ekipa to podstawa wydajnej i efektywnej pracy. Spotkania firmowe organizowane z okazji konkretnego wydarzenia dają możliwość nie tylko spotkania z pracownikami poza godzinami pracy, ale także lepszego poznania się i nawiązania bliższych relacji na stopie koleżeńskiej.

Myśląc o organizacji spotkania firmowego, każdy przedsiębiorca lub osoba zajmująca się działem HR, ma możliwość wyboru – zaplanowania wydarzenia we własnym zakresie lub skorzystania z pomocy profesjonalnej agencji eventowej. Korzystają z usług wyspecjalizowanej firmy, mamy pewność przygotowania imprezy od A do Z, z wykorzystaniem ciekawych atrakcji, które będą towarzyszyć spotkaniu i zachęcą uczestników do aktywnego współdziałania. A jak zorganizować świąteczne spotkanie w postaci wigilii firmowej?.

Jakie atrakcje można przygotować na wigilijne spotkanie w pracy?

Wigilia firmowa to wydarzenie znane i lubiane przez większość osób. Organizowana jest zarówno w dużych przedsiębiorstwach, jak i małych, lokalnych przedsiębiorstwach. Jej celem jest przede wszystkim świąteczne spotkanie z całym zespołem, wymiana spostrzeżeń po kolejnym przepracowanym wspólnie roku oraz jego podsumowanie i wyznaczenie oraz zaplanowanie celów na nadchodzący. Jednak wigilia firmowa to także doskonały sposób na mniej formalne spotkanie, w czasie którego warto zadbać o atrakcje dla wszystkich pracowników.

Jednym z ciekawych pomysłów może być zabawa w klimacie świątecznym, podczas której grupy będą rywalizowały podczas wypełniania świątecznej wyzwania. Naprawianie ciągu światełek choinkowych, odnalezienie numeru telefonu do świętego Mikołaja czy stworzenie własnych pierniczków – to nie lada wyzwania, które mogą pokonać niejedną drużynę. Wiele gier z pewnością będzie bardzo dobrym pomysłem na spędzenie przedświątecznego czasu, połączonego z integracją pracowników w firmie.

Imprezy integracyjne w tematyce świątecznej to także kolorowe stroje, Mikołaj, różnego rodzaju warsztaty, np. z tworzenia ozdób choinkowych czy z budowy maszyny Goldberga, która łączy w sobie elementy team buildingu. Można zorganizować także Mikołajki dla dzieci pracowników, świąteczny escape room lub zaaranżować wspólne nagrywanie świątecznego teledysku.

Firmy, które organizują eventy, mogą przygotować bardzo wiele ciekawych pomysłów na spędzenie czasu w gronie współpracowników. Ważnym elementem imprezy integracyjnej wspólna, tradycyjna (lub mniej formalna) Wigilia. Warto w tym celu pomyśleć o dedykowanym cateringu, oprawie muzycznej czy też animatorach. Imprezy świąteczne cieszą się obecnie dużą popularnością wśród pracowników, jak również kadry zarządzającej.

Eventy świąteczne możemy zorganizować w siedzibie firmy lub wynająć salę, restaurację czy też pomieszczenie w hotelu. Często firmy organizują imprezy świąteczne na własnym terenie. Jednak dobrym pomysłem jest wynajęcie firmy zewnętrznej, która zadba o przygotowanie atrakcji, poczęstunku oraz dekoracji wpasowującej się w klimat wydarzenia. Jedną z takich firm działających w zakresie organizacji wydarzeń firmowych jest Fabryka Atrakcji, która zapewni kompleksową obsługę spotkań, takich jak np. Wigilia firmowa.

W wielu przedsiębiorstwach wigilia firmowa jest stałą tradycją. Pracownicy co roku spotykają się przed świętami, jedzą wspólny posiłek, składają sobie życzenia. Jest to dobry pomysł, aby pożegnać stary rok, zamknąć pewien rozdział w historii firmy.