wt.. kwi 23rd, 2024

Prowadzenie działalności handlowej nie jest wcale prostym rozwiązaniem. Jest to wyjątkowo trudny biznes, który w miarę możliwości powinno starać się ułatwić. Nie inaczej sprawa wygląda w przypadku branży e-commerce. Sprzedaż internetowa – zwłaszcza wielokanałowa – niesie za sobą wiele wyzwań, które należy pokonać. Jak możesz pomóc sobie w szybszym i sprawniejszym obsługiwaniu zamówień? Z pewnością warto w tym celu śledzić dostępne platformy, których celem jest ułatwienie prowadzenia działalności. Należą do nich bez wątpienia iFirma oraz Apilo. Co może wyniknąć z połączenia tych dwóch platform?

Integracja iFirma z Apilo – dlaczego warto korzystać z tej możliwości?

Apilo to innowacyjna platforma, której zadaniem jest ułatwienie prowadzenia sprzedaży internetowej. Z kolei iFirma to największy obecnie system księgowości internetowej w naszym kraju. Co może wyniknąć z połączenia tych dwóch serwisów? Nie da się ukryć, że przepisy, w tym przepisy podatkowe w Polsce mogą przyprawić o zawrót głowy. Bycie na bieżąco ze wszystkimi sprawami jest tak naprawdę nie lada wyzwaniem. Podobnie zresztą jak prowadzenie dokumentacji księgowej. Staje się to niemal nie do wykonania w chwili, gdy przybywa zamówień. Jakie masz wyjścia w tej sytuacji? Jednym z nich jest znalezienie dobrego programu magazynowo-księgowego i nawiązanie z nim współpracy. Wśród tego typu firm, na pierwsze miejsce wysuwa się iFirma. Wybór ten jest jeszcze korzystniejszy, jeśli weźmiesz pod uwagę możliwość zintegrowania tej platformy z Apilo. Chcesz przekonać się, jakie możliwości Ci daje?

Integracja iFirma z platformami sprzedażowymi Allegro, Amazon, eBay i Shoper – z Apilo wszystko jest łatwiejsze

Prowadzenie sprzedaży wielokanałowej to trudne zadanie, które wymaga dużo cierpliwości, wiedzy i czasu. Jednak korzystając z nowoczesnych platform takich jak Apilo, które mogą być zintegrowane nie tylko z serwisami sprzedażowymi, ale również z platformą taką jak iFirma możesz zaskoczyć się tym, o ile łatwiej będzie Ci prowadzić działalność. Generowanie dokumentów księgowych, takich jak chociażby faktury do realizowanych zamówień oraz ich eksport nie będzie już zabierającą czas czynnością. Stanie się szybkie, bezproblemowe i wyjątkowo proste. Dzięki temu będziesz mógł skupić się na innych zadaniach, jakie stawia przed Tobą rozwijający się biznes.

Jakie korzyści wynikają z integracji fakturowania w Apilo?

Pierwszą i najbardziej rzucającą się w oczy korzyścią jest bez wątpienia to, że wszystkie dokumenty, całą sprzedaż obsługujesz i masz na jednej platformie. Nie musisz więc obawiać się, że coś zginie, lub coś zostanie przeoczone. Oprócz tego integracja Apilo z iFirma daje Ci nawet możliwość usprawnienia realizacji zamówień o 10 razy. Co ważne, konfiguracja serwisów trwa zaledwie kilka minut, niczym więc nie ryzykujesz i niczego nie tracisz.

Plusy połączenia platformy iFirma z Apilo

Wszystkie zalety, które zostały przytoczone wyżej, bez wątpienia są niezwykle kuszące. Musisz mieć jednak świadomość tego, że to jeszcze nie koniec korzyści, jakie z tego wynikną. Dzięki integracji Apilo z iFirma prowadzenie księgowości stanie się znacznie przyjemniejsze. My również, nie sądziliśmy, że jest to możliwe, ale jednak. Sprzedaż, a tym samym obsługa klientów wejdzie na zupełnie nowy poziom jakości. Wiele zawdzięczać będziesz automatyzacji pracy, która wcześniej wykonywana była ręcznie. Dzięki temu zmniejszy się też ilość pomyłek.

Korzyści płynące z integracji Apilo oraz platformy iFirma:

  • możliwość tworzenia faktur na podstawie danych znajdujących się w zamówieniu;
  • ręczna możliwość tworzenia faktur w razie konieczności;
  • eksport faktur do iFirma – automatyczny lub na żądanie;
  • możliwość ustawienia własnej numeracji, lub też pobranie numeracji z serwisu iFirma;
  • pobieranie dokumentów w postaci PDF;
  • możliwość wysłania faktury do zamówienia w wiadomości e-mail z linkiem do jej pobrania lub wysyłka automatyczna.

Jak widzisz korzyści dotyczących wykorzystania integracji iFirma z platformą do zarządzania sprzedażą internetową Apilo jest wiele. A to, co przytoczyliśmy to i tak tylko niewielka część realnych możliwości. Tym bardziej że prace nad połączeniem ciągle trwają. Chcesz przekonać się, czy Apilo jest serwisem dla Ciebie? Masz możliwość założenia darmowego konta oraz nieodpłatnego testowania produktu przez 21 dni. Zachęcamy Cię do skorzystania z tej niezobowiązującej możliwości.