pt.. mar 1st, 2024

Dzbanek filtrujący stał się niemal nieodzownym elementem kuchni. Jak działa filtr do wody, jakie zastosowanie ma woda filtrowana i jaki dzbanek najlepiej wybrać – odpowiadamy poniżej!

 

Dzbanki z filtrem stały się tak popularne, że bez problemu znajdziemy je niemal w każdym supermarkecie czy w internecie. Obecnie z oferty możemy wybrać kompaktowy dzbanek o pojemności 2 litrów – idealny do niewielkiej kuchni lub 4-litrowy dla całej rodziny. Ponadto, dostępne są na rynku dzbanki filtrujące wykonane ze szkła i w wielu rozmaitych kolorach. Duży wybór dzbanków filtrujących dostępny jest na https://dafi.pl/dzbanki-filtrujace.

Dlaczego dzbanki filtrujące stały się tak popularne? Prawdopodobnie z tego względu, że są łatwe w użyciu i dają wiele korzyści. Wystarczy napełnić dzbanek wodą i chwilę odczekać na przefiltrowanie wody. O wymianie wkładu filtrującego raz na miesiąc przypomina specjalny wskaźnik.

Jak działa filtr do wody?

Wkład filtrujący zawiera kilka warstw filtrujących. Jedną z nich jest naturalny filtr z węgla aktywnego. Pozyskiwany jest z łupin orzecha kokosowego i pozwala usunąć z wody związki chloru. We wkładzie jest też filtr mechaniczny, który usuwa drobne zanieczyszczenia takie jak drobinki żwiru czy piasku, a także filtr z żywicy jonowymiennej, która zmiękcza wodę zatrzymując m.in. duże ilości wapnia i magnezu, które odkładają się np. w czajniku. Wszystko to sprawia, że woda przefiltrowana ma lepszy smak i zapach.

Czy warto filtrować wodę?

Woda filtrowana jest kilkadziesiąt razy tańsza niż butelkowana. Na dodatek dostęp do niej jest dużo łatwiejszy i wygodniejszy. Zamiast specjalnie wychodzić po nią do sklepu i dźwigać do domu możemy po prostu napełnić dzbanek. Ma to duże znaczenie także dla środowiska naturalnego. Rezygnujemy bowiem z korzystania z plastikowych opakowań wyprodukowanych do – zaledwie – jednorazowego użytku. Przypomnijmy, czas rozkładu plastiku to kilkaset lat!

Łatwy dostęp do smacznej wody pitnej może także pozytywnie wpłynąć na nasze zdrowie. Podstawą zdrowego stylu życia jest bowiem częste nawadnianie i picie dużej ilości wody. Istnieje duża szansa, że mając niemal nieograniczony dostęp do wody pitnej będziemy sięgać po nią częściej. Można w tym celu wodę filtrowaną przelać do karafki i postawić choćby na biurku, przy miejscu pracy lub na stole w salonie.

Woda filtrowana poprawia też smak przygotowywanych na jej bazie potraw i napojów. Korzyści filtrowania wody jest mnóstwo!