pt.. mar 1st, 2024

Jedną z podstawowych korzyści polubownego rozwodu, kiedy małżonkowie mogą dojść do porozumienia w ważnych kwestiach, jest szybkie uzyskanie rozwodu.

Krótszy proces rozwodowy oznacza również, że wydamy na postępowanie sądowe mniej pieniędzy. Jednak koszt rozwodu wzrasta, jeśli małżonkowie zdecydują się na postępowanie sądowe po tym, jak metoda współpracy zakończy się bez rozstrzygnięcia. Inną ważną korzyścią jest brak dodatkowego stresu i szkodliwych kłótni, które mogłyby negatywnie wpłynąć na dzieci lub innych członków rodziny.

Kiedy warto zdecydować się na rozwód polubowny

Adwokat zajmujący się rozwodami może nam pomóc w wielu kwestiach

Często możliwe jest uratowanie relacji dzięki podejściu do rozwodu opartemu na współpracy. Otwarty dialog i komunikacja mogą zwiększyć zrozumienie przez obie strony, dlaczego małżeństwo się skończyło i jak postępować bez powodowania dodatkowego konfliktu i sporów między małżonkami. Podczas rozwodu ustala się również podział majątku wspólnego, opieki nad dziećmi, jak również wysokość alimentów. Często rodzice mogą samodzielnie ustalić, kto będzie sprawował główną opiekę nad dzieckiem lub czy będą dzielić wspólną opiekę.

Wsparcie alimentacyjne zarówno dla małżonka, jak i dla dziecka to kolejna ważna sprawa, o której można zadecydować wspólnie, gdy komunikacja między małżonkami pozostanie otwarta. Rozmowa o najważniejszych sprawach jest niezbędna w trakcie rozwodu do pokonania problemów i ewentualnego zakończenia negocjacji.

Warto zatrudnić prawnika specjalizującego się w sprawach rozwodowych, jeśli chcemy szybko i bez dodatkowych kosztów czy problemów przeprowadzić rozwód. Jeśli szukasz adwokata od rozwodów w Katowicach, wejdź na stronę https://adwokatslask.pl/adwokat-rozwody-katowice/, gdzie zapoznasz się ze szczegółami współpracy z prawnikiem, dowiesz się również w czym może ci pomóc w trakcie rozwodu. Prawnik pomoże nam ustalić sprawiedliwy podział majątku wspólnego, opieki nad dziećmi, jak również doradzi nam w sprawie wysokości alimentów na dziecko. Dzięki temu proces rozwodowy przebiegnie szybciej, szczególnie jeśli możemy ustalić ze współmałżonkiem pewne kwestie przed rozpoczęciem postępowania sądowego.