wt.. maj 28th, 2024

Uszkodzenie szyby w naszym samochodzie może być spowodowane przykładowo opadami gradu, jeżeli postawimy auto pod budynkiem w zimie, wówczas także spadający śnieg, sople lodu mogą zagrażać naszym szybom.

Warto zwrócić uwagę że niekiedy pęknięcia w naszych szybach są początkowo niezauważalne, mogą to być także rysy które z czasem spowodują pęknięcie. Oczywiście szyby w naszych samochodach nieco pracują, ulegają naprężeniom, dlatego też ich uszkodzenie może wyniknąć także w dość nieoczekiwanym momencie kiedy się tego nie spodziewamy.

Pęknięta szyba - co z odszkodowaniem z ubezpieczenia?

Jakie ubezpieczenie wybrać?

Szyby mogą zostać także uszkodzone w efekcie wandalizmu, stłuczki, wypadku różnego rodzaju zdarzeń drogowych. Warto zwrócić uwagę kiedy jedziemy za pojazdem który ciągnie przyczepkę może coś z nim wypaść, nasza szyba może zostać rozbita. Dlatego też kierowcy poszukują ubezpieczeń które przewidują wypłatę odszkodowania w przypadku uszkodzenia szyby nie z naszej winy. Oczywiście dodatkowo także możemy zakupić ubezpieczenie do OC które pokryje wszystkie szkody związane z wymianą naszych szyb.

Naturalnie w tym przypadku najlepszym wyjściem będzie autocasco, z pewnością osoby które dużo podróżują, lub też posiadają dość drogie samochody z pewnością posiadają tego rodzaju ubezpieczenia które będzie także obejmowało szyby w naszym aucie. Warto zwrócić uwagę iż często uszkodzeniu ulega szyba przednia, jest najbardziej narażona na różnego rodzaju przedmioty które mogą spaść na nasz pojazd. Oczywiście każda z szyb może ulec stłuczeniu w przypadku kiedy spod pędzącego samochodu wyskoczy kamień, wówczas może być rozbita również szyba boczna. Pamiętajmy o tym iż nasz pojazd musimy utrzymywać w stanie który umożliwia bezpieczną eksploatację. Z pewnością pęknięcie przedniej szyby będzie problemem. W przypadku kontroli drogowej możemy zapłacić mandat od 20 do 500 zł, w niektórych wypadkach także może zostać zatrzymany dowód rejestracyjny pojazdu.

Z pewnością wielu klientów którzy zauważyli pękniętą szybę zastanawia się czy ich ubezpieczenie będzie pokrywało tego rodzaju szkody, warto wyszukać temat pęknięta szyba a ubezpieczenie – http://specjalistka.net/, to serwis na którym znajdziemy wiele interesujących artykułów na temat ubezpieczania naszych pojazdów.