wt.. lip 23rd, 2024

Koty są wspaniałymi zwierzętami domowymi, ale ich opieka może być kosztowna.

Rachunki za weterynarza, zabawki, żwirek dla kota i jedzenie sumują się. Dzięki solidnej radzie poniżej znajdziesz sposoby na zatrzymanie swojego zwierzaka i zaoszczędzenie trochę pieniędzy.Koty stale się pielęgnują, dlatego rzadko potrzebują kąpieli. Jeśli twój kot wpadnie w coś szczególnie śmierdzącego, kąpiel mu nie zaszkodzi. Jeśli Twój kot nie lubi wody, możesz chcieć założyć rękawiczki, aby się nie podrapać. Możesz również poprosić o pomoc przyjaciela lub członka rodziny.Jeśli twój pies i kot są najlepszymi przyjaciółmi, pamiętaj, aby trzymać je osobno po leczeniu pcheł. Produkty pcheł Twojego psa są bardzo niebezpieczne dla kotów. Koty, które mają kontakt z produktami z psich pcheł, często giną. Upewnij się, że używasz tylko produktów dla kotów na swoim kotu i tylko produktów dla psów na swoim psie.Lokalizacja jest kluczowa podczas umieszczania kuwety. Nie umieszczaj go w ruchliwym miejscu i trzymaj go z dala od jedzenia kota. Ponadto nie popełnij błędu umieszczając go w słabo wentylowanym miejscu, ponieważ zapach stanie się przytłaczający. To sprawi, że Ty i Twój kot będziecie szczęśliwi.Myj legowisko kota przynajmniej raz w tygodniu, aby usunąć z niego wszystkie bakterie. Nawet jeśli łóżko wygląda tak, jakby było czyste, zwykle zawiera toksyny, które mogą spowodować zachorowanie Twojego zwierzaka. Wymieniaj posłanie co sześć miesięcy, aby utrzymać kota w higienicznym środowisku.Jeśli chcesz mieć swojego kota przez wiele lat, dobrym pomysłem jest trzymanie go w domu. Chociaż kot może lubić wychodzić na zewnątrz, statystycznie udowodniono, że koty przebywające na zewnątrz żyją krócej niż koty niewychodzące. Kot, który spędza czas na dworze, niesie ze sobą niebezpieczeństwa, a nie tylko wszystkie inne zwierzęta.Często zajmuj się kociakiem. Im dłużej Twój kot jest traktowany jako kociak, tym chętniej zaakceptuje bycie traktowanym, gdy dorośnie, zwłaszcza wokół łap. Najlepsze porady dotyczące pielęgnacji kota od ekspertów weterynaryjnych.

Jest to ważne, ponieważ wszystkie koty będą musiały od czasu do czasu odwiedzać weterynarza, a proces ten jest znacznie łatwiejszy i mniej stresujący, jeśli kot jest przyzwyczajony do obsługi.

Ułatwi również pielęgnację i przycinanie paznokci.Użyj swojego kota, aby nauczyć swoje dzieci obowiązków. Zwierzę wymaga opieki, w której może uczestniczyć cała rodzina. Każde dziecko może wziąć inny dzień na karmienie np. kota. To samo dotyczy pielęgnacji kuwety. Możesz zrobić harmonogram i umieścić go na lodówce. Wtedy każdy wie, za co jest odpowiedzialny.Pazury kota mogą odrosnąć bardzo szybko. Ostrzą paznokcie, drapiąc się po różnych powierzchniach jak drapak. Możesz uniknąć zniszczenia mebli przez kota, często obcinając mu paznokcie. Pomoże to zniechęcić kota do drapania różnych rzeczy w domu.Koty mają naturalny instynkt polowania na małą zdobycz. Czasami może to stanowić problem, jeśli masz w domu inne małe zwierzęta. Upewnij się, że klatki dla ptaków zwisają z sufitu. Jeśli masz myszoskoczka lub chomika, upewnij się, że ich klatki są zabezpieczone i wysoko poza zasięgiem Twoich kotów.Nigdy nie próbuj uczyć kota obsługi kuwety. Zrobią to samodzielnie i nie trzeba ich uczyć. Wiele osób uważa, że ​​pocieranie łap kota w kuwecie może im pomóc, ale w rzeczywistości może im to zaszkodzić.Właściwa pielęgnacja każdego zwierzaka może sporo kosztować, dotyczy to również kotów. Opieka, jakiej potrzebują, jest podobna do opieki nad dziećmi. Informacje tutaj powinny pomóc Ci zauważyć, że możesz zmniejszyć koszty, ale nadal możesz zapewnić swojemu kotu najlepszą opiekę.