pt.. mar 1st, 2024

Jeśli jesteś obecnie w trakcie projektowania lub instalacji klatki schodowej w swoim domu, dojdziesz do punktu, w którym będziesz musiał zdecydować, czy zainstalować malowane, drewniane lub szklane balustrady w tym samym czasie, co schody, czy później.

Tralki to pionowe wałki, czasami nazywane wrzecionem lub drążkiem schodowym, wykonane z metalu lub drewna, a nawet szkła, które stoją na górze stopy łączącej, jednocześnie podpierając poręcz systemu balustrady schodowej. Wykonawcy i projektanci schodów stosują różnorodne style podczas tworzenia balustrad, więc istnieje wiele możliwości do wyboru.

Dlaczego odpowiednie balustrady są ważne dla bezpieczeństwa schodów

Niezbędne produkty do klatek schodowych oferuje producent balustrad oraz akcesoriów

Jeśli po wyborze projektu i materiałów schodów zdecydowałeś się na system schodów z tralkami z materiału kontrastującego z poręczami i stopami, to wykonawca schodów będzie musiał wiedzieć, kiedy wolisz mieć zainstalowane gotowe tralki, czy z całą klatką schodową, czy po ich wykończeniu. Warto jednak zdecydować się na jednoczesny montaż schodów, balustrad i innych niezbędnych akcesoriów na klatce schodowej. Integralność strukturalna szyny jest optymalna, gdy szyna jest osadzona bezpośrednio na tralkach, zamiast przyklejać gotowe tralki do szyny po ustawieniu schodów na swoim miejscu.

Montaż balustrad jednocześnie ze schodami pomaga również zapobiegać niebezpiecznemu, niepotrzebnemu przemieszczaniu się szyny, a także pozwala na odpowiedni czas utwardzania schodów przed użytkowaniem. Szyny będą musiały zostać usunięte, a następnie ponownie ustawione, jeśli mają zostać zainstalowane po zakończeniu montażu schodów, co oznacza, że wiele niezbędnych prac, takich jak szlifowanie połączeń, również będzie wymagało ponownego wykonania.

Balustrady poprawiają wygląd klatki schodowej, pozwalając na dodanie osobistego stylu do schodów. Z pewnością producent balustrad oraz akcesoriów może nam w tej kwestii doradzić. Oprócz doskonałego zabezpieczenia, szeroka gama materiałów, których można użyć do wykonania balustrady, oznacza, że masz gwarancję znalezienia takiego stylu, który będzie pasował do projektu schodów oraz wystroju twojej nieruchomości.