czw.. wrz 28th, 2023

Ceramiczne płytki zostały obecnie zastąpione przez wytrzymałą szkliwioną porcelanę, co pozwala na wszechstronne zastosowanie tego materiału wykończeniowego, również na zewnątrz.

Ponieważ producenci oferują szeroką gamę kolorów, wykończeń i rozmiarów płytek gresowych, możemy je dobrać do każdego pomieszczenia. Możliwości odwzorowania naturalnych materiałów, takich jak marmur, granit, łupek, drewno, a nawet beton, pozwalają na wykończenie każdego wnętrza w takim stylu, jaki nam się podoba. Płytki gresowe imitujące drewno czy kamienie naturalne są obecnie niezwykle modne, warto je zatem wybrać do naszej łazienki czy kuchni.

Dlaczego warto zdecydować się na płytki gresowe?

Płytki imitujące naturalny kamień Egen Blue Jeans

Innowacyjna technologia produkcji płytek gresowych sprawiła, że luksusowe produkty, takie jak marmur, granit, łupek, piaskowiec, drewno, które niegdyś były wyłączną domeną najbogatszych klientów, stały się dostępne dla każdego. W ciągu ostatnich kilku lat producenci tworzyli coraz szerszą gamę produktów, dzięki czemu teraz prawie każdy rodzaj naturalnego kamienia i drewna, jaki możesz sobie wyobrazić, jest dostępny jako płytka gresowa.

Płytki gresowe nie tylko odwzorowują piękno i elegancję prawdziwego lub naturalnego produktu, ale wręcz wyglądają lepiej, dodatkowo nie wymagają skomplikowanej konserwacji i możemy je zastosować dosłownie wszędzie, nawet na zewnątrz i w pomieszczeniach narażonych na wilgoć i zachlapanie wodą. Płytki gresowe w przeciwieństwie do kamieni naturalnych są wodoodporne, antypoślizgowe i mrozoodporne, zatem ich zastosowanie będzie wszechstronne.

Techniczne właściwości gresu oznaczają posiadanie podłogi czy ściany, która wymaga minimalnej konserwacji i często jest lepszej trwałości niż kamień naturalny, to znaczy że jest prawie niemożliwa do zaplamienia, zarysowania, nie pęka i nie szkodzą jej zwykłe środki czystości. Gres nie wymaga również uszczelniania, ponieważ jest odporny na wilgoć i wodę. Kolekcję płytek Egen Blue Jeans znajdziesz na stronie https://e-plytki.eu/pl/c/BLUE-JEANS/7531. Dodatkowo płytki imitujące kamień znajdziemy w wielu formatach, od standardowego 60×60 cm, 60×120 cm, aż po płytki wielkoformatowe 120×120 cm i większe. Można w ten sposób wyłożyć przykładowo prysznic używając tylko dwóch płytek imitujących kamień, a efekt końcowy jest naprawdę niesamowity.