wt.. lip 23rd, 2024

Wiele osób, które chcą zakupić nieruchomość, decyduje się na wsparcie kredytem hipotecznym.

Jest to najczęściej do 80% wartości całej inwestycji, przy czym klient wykłada 20% wkładu własnego. Kwota może być wyższa, wówczas możemy liczyć na bardziej korzystne warunki kredytowe. Może być to kredyt na zakup domu, mieszkania, gruntu. Jest to bardzo ważne zobowiązanie, ponieważ kredyty hipoteczne często opiewają na 25 czy 30 lat.

Jak zmniejszyć koszty kredytu hipotecznego?

Pomoc doradcy finansowego w porównaniu ofert

Koszt kredytu zależy od kwoty, którą chcemy pożyczyć, ilości rat, kosztów związanych z jego pozyskaniem, oprocentowania bankowego. Jednak przed uzyskaniem kredytu hipotecznego należy spełnić wiele warunków, bank chce sprawdzić czy klient jest wypłacalny, będzie mógł spłacać co miesiąc raty kredytu. Należy zatem przygotować dokumenty świadczące o zatrudnieniu, w prowadzeniu działalności gospodarczej, które będą również określały wysokość zarobków. Kredytobiorcy powinni uwzględnić ilość osób na utrzymaniu, wszystkie koszty związane z codziennymi wydatkami, opłatami za mieszkanie, koszty wynajmu, czy też inne zobowiązania finansowe. W ten sposób bank może ocenić czy będzie mógł pożyczyć oczekiwaną kwotę. Niejednokrotnie bank po analizie może uznać iż kwota jest za wysoka, może zaproponować pożyczenie mniejszej kwoty.

Klienci, którzy chcą upewnić się, że otrzymają kredyt hipoteczny w wysokości, której oczekują, mogą skontaktować się z doradcą finansowym. Specjalista może pomóc w ocenie ich zdolności kredytowej, która będzie brana pod uwagę przez bank. Może udzielić także wiele cennych porad, które pomogą zwiększyć zdolność kredytową, może być to spłata niektórych zobowiązań, optymalizacja wydatków, kredyt konsolidacyjny, który może zmniejszyć raty innych pożyczek czy też kredytów. W ten sposób klienci mają dużo większe szanse na uzyskanie kredytu. Doradca przeanalizuje również wysokość oprocentowania w poszczególnych bankach, jak również wiele opłat dodatkowych, które mogą mieć wpływ na wysokość raty.

Szczegóły związane z ofertą doradcy kredytowego znajdziemy na stronie http://www.strzylak.pl. Klienci mogą wiele zyskać współpracując z doradcą, który nie pobiera prowizji od swoich usług, jest wynagradzany przez bank za zdobycie klienta. Doradca może także negocjować wysokość kredytu, wielu części składowych, wysokości ubezpieczenia, dzięki czemu klienci zaoszczędzą dużą kwotę.