wt.. lip 23rd, 2024

Obecnie firmy mają możliwość zakupu towarów w różnych krajach na całym świecie, podobnie oferują swoje towary za pomocą różnych platform internetowych, mogą w ten sposób znaleźć odbiorców w różnych krajach, także poza Unią Europejską.

W przypadku jeżeli wysyłamy towary na terenie Unii, wówczas nie musimy uiszczać dodatkowych opłat, podobnie kupujący nie będzie płacił podatków. Natomiast jeżeli chcemy wprowadzić towar spoza Unii, przykładowo z Wielkiej Brytanii, wówczas powinniśmy liczyć się z dodatkowymi kosztami, takimi jak podatek VAT oraz cło.

Czym zajmuje się agencja celna?

Import i eksport towarów

Wiele formalności obecnie mogą załatwić za nas pośrednicy, w przypadku paczek o niewielkiej wartości sprawami takimi zajmuje się przykładowo Poczta Polska, która dostarcza towary. Dzięki czemu możemy odebrać paczkę na poczcie, gdzie uiścimy wszystkie opłaty. Należy jednak pamiętać, że może wiązać się to także z potrzebą przesłania poczcie dokumentów, takich jak faktura, dowód wpłaty, które będą świadczyły o zakupie, kwocie, którą wydaliśmy, i na tej podstawie zostanie obliczony podatek. Podobnie w przypadku większych transportów możemy skorzystać z usług firm logistycznych, które zajmują się wszystkimi aspektami sprowadzenia czy też wysyłki towaru za granicę.

Agencja celna może znacznie ułatwić przewóz towarów pomiędzy różnymi krajami, może przygotowywać dokumentację dotyczącą odpraw eksportowych oraz importowych. Agencja pomoże w wypełnieniu deklaracji dotyczących ewidencji obrotów, weryfikację druków, znaków C, certyfikatów, które dopuszczają towar do sprzedaży na terenie Unii Europejskiej. Agencja celna w wielu przypadkach reprezentuje importera, pomimo iż wiele spraw związanych z obrotem towarami możemy obecnie załatwić online, jednak doświadczeni pracownicy agencji mogą pomóc nam w przypadku towarów nietypowych, czy też różnych problemów związanych z przykładowo zatrzymaniem towaru, niejasność w dokumentacji. Agencja celna może świadczyć także usługi logistyczne, doradzić firmie sposób transportu, zoptymalizować trasę, aby towar docierał jak najszybciej.

Sprawdzoną firmą, która obsługuje logistykę, import, eksport, dokumentację, sprawy związane z podatkami czy cłem, jest agencja celna dauman logistics. Obsługuje wiele firm zajmujących się międzynarodową wymianą towarów. Jest to firma zatrudniająca doświadczone osoby, które mogą przyspieszyć transport, załatwić w imieniu eksportera lub importera wiele spraw związanych z dokumentami, zgłoszeniem przy odprawie celnej.